Įsirengti rekuperacinę sistemą pigiau nei gydytis ligas

Įsirengti rekuperacinę sistemą pigiau nei gydytis ligas

Grynas oras, pagrindinė gyvybės egzistavimo sąlyga. Šiuolaikiniai pastatai paprastai pasižymi gera šilumos izoliacija, todėl patalpų viduje teršalai kaupiasi gana greitai, ypač jei jie nešalinami tam skirtomis vedinimo sistemomis. Patalpose, kuriose būname, yra daug sveikatai pavojingų medžiagų: rodono dalelių, pelėsinių grybelių, statybinių ir apdailos medžiagų dalelių, valymo priemonių, gyvūnų išskiriamų kvapų.

Patalpose, kuriose vėdinimo sistemą galime įvertinti kaip pakankamą, pusė jos oro kiekio, turėtų būti pakeičiama kas valanda. Jei rasoja miegamojo langai-ši patalpa blogai vėdinama. Dėl perteklinės oro drėgmės, gali veistis pelėsiniai grybai, jų reikėtų vengti, nes yra duomenų, rodančių, kad kai kurios pelėsiniu grybų rūšys gali žmonėms sukelti kvėpavimo,odos ir net onkologines ligas. Drėgmės ir pelėsių išvengti, padeda visavertė priverstinio vėdinimo sistema.

Anksčiau per nesandarius senus langus, veržėsi lauko oras, kuris, susimaišęs, su šiltu oru, kylančiu nuo šildymo prietaisų, vedino patalpas. Vidutiniškai 1 kv.m patalpos šildyti reikia 228 kWh šiluminės energijos per metus, tai beveik 50 procentų tiekiamos šiluminės energijos reikia oro kiekiui dėl infiltracijos per langus pašildyti. Šalinant šį orą natūraliomis vėdinimo sistemomis, šio šilumos kiekio netenkame. Šiuo atveju labiausiai tinka, kombinuota oro tiekimo ir šalinimo sistema, su šilumos utilizacija, kurioje taupoma 65 ir daugiau procentų šiluminės energijos, tai yra rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperatorius-tai energija taupantis įrenginys,kai iš patalpos šalinamo oro šilumą rekuperatoriuje esantis šilumokaitis perduoda atgal i vidų tiekiamam orui. Ši sistema patogi ištisus metus: ji ne tik užtikrina pastovią oro apykaitą, kokybę bei kiekį, bet ir padeda taupyti energija, kuri kasdieną vis brangsta.

Straipsnio šaltinis www.statybajums.lt

Dalintis

Parašykite komentarą