Natūralaus šildymo plokštės

Natūralaus šildymo plokštės

Ko jau ko, bet šildymo sezono nelaukia niekas. Tai metas, kai tenka kamšyti šilumos nelaikančius langus, vargti sausose patalpose, už šildymą mokėti beprotiškai daug. Senuose namuose visą žiemą reiks kovoti su drėgme ant langų, pelėsiu ar nepakankama šiluma ir išleisti nemažą dalį šeimos biudžeto. Ar visa tai galima pakeisti? Taip! Įsirenkite savo name, bute ar biure natūralaus šildymo plokštes.

I. Kas tai? Tai šildymo sistema, kurią sudaro plokštės, tvirtinamos jums patogiose būsto vietose. Plokštės vadinamos natūralaus šildymo sistema, nes jos skleidžia ilguosius infraraudonuosius spindulius, kas suteikia jaukiai malonų pojūtį. Taip šildo koklinė krosnis pas močiutę, įkaitęs akmuo, žarijos ar natūralaus akmens radiatoriai.

II. Ar tai sveika ir saugu? Natūralaus šildymo plokščių skleidžiama šiluma gali būti naudinga jūsų sveikatai, nes nesausina oro patalpoje, naikina pelėsį, nesukelia dulkių, todėl tinka alergiškiems žmonėms. Šių šildymo prietaisų skleidžiama infraraudonųjų spindulių šiluma gali teigiamai veikti imuninę sistemą.

III. Kaip veikia? Šildymo plokščių skleidžiama energija greitai pereina per orą ir virsta šiluma prisilietusi prie bet kokio paviršiaus. Tai reiškia, kad šiluma nukreipiama ten, kur ji ir yra reikalinga. Taip patalpoje esantys daiktai, sienos, grindys tampa net iki 3 laipsnių šiltesni nei patalpos oras, kas suteikia kur kas geresnį komfortą, sveikesnį mikroklimatą esant žemesnei patalpos temperatūros. Tokiu būdu energija išnaudojama efektyviai, patiriama mažiau šilumos nuostolių nei šildant įprastais šildytuvais. Pastarieji šildo orą, kuris kartu su dulkėmis kyla aukštyn. Dėl to šilčiausia vieta namuose yra palubė – energija išnaudojama neefektyviai, sunaudojama 30 – 50% daugiau energijos.

IV. Kodėl tai geras sprendimas? Tai patogi, priežiūros ir aptarnavimo nereikalaujanti šildymo sistema. Ją galima naudoti tiek kaip pagrindinę, tiek kaip papildomą šildymo sistemą. Šildymo plokštes galite kombinuoti su jūsų namuose esančiu židiniu, krosnele, dujiniu katilu ar pan. Programuojamų patalpos termoreguliatorių dėka galima nusistatyti skirtingą temperatūrą atskiruose kambariuose, kas padės papildomai sutaupyti. Natūralaus šildymo plokštės šildo daiktus, kietus paviršius, kurie tampa šiltesni nei pats oras. Išjungus plokštę, daiktai dar kurį laiką akumuliuoja šilumą, todėl elektros sąnaudos 30 – 50% mažesnės nei paprastas šildymasis elektra.

  • Ekonomiška

Mažai pradinių investicijų reikalaujanti šildymo sistema, greitai įrengiama;
Nereikalauja papildomos priežiūros ir aptarnavimo;
Jum nereikalingi katilinė, skysto ar kieto kuro sandėliavimo patalpa, kaminas, vamzdžiai ir pan.;
Šiandien šildyti šiuolaikinį butą su šia sistema kainuoja nuo 0,73 ct/m2 per mėnesį, jei plotas 65 m2 – 48 Eur per mėnesį;
Išsikraustant šildymo sistemą galite išsivežti su savimi.

  • Nebrangu įsirengti

1 m2 natūralių šildymo plokščių įrengimas kainuoja nuo 19 Eur. Pavyzdžiui, 65 m2 butas – 1235 Eur.
Šildymo plokščių montavimas paprastas. Jos tvirtinamos prie lubų arba ant sienos, o taip pat galima rinktis ir kilnojamus modelius kaip alternatyvą tepaliniams radiatoriams ar kaloriferiams. Montavimas pasirodys nesudėtingu darbo nebijančiam vyrui. Tačiau šią paslaugą teikia ir plokščių pardavėjas UAB Rubisolis. Standartiniam butui ar namui plokščių montavimas užtrunka ne ilgiau kaip 2-3 dienas.

  • Estetinis sprendimas

Natūralaus šildymo plokštė yra tik 2,5 cm storio bei gali virsti jūsų interjero išskirtine detale. Klientui pageidaujant plokštė gali virsti paveikslu, veidrodžiu ar net šeimos portretu.

  • Natūraliam šildymui priklauso ateitis

Niekas neabejoja, kad ateityje saulės energija, vėjas ir kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai bus prieinami visiems. Derinant saulės energijos įrangą su natūralaus šildymo plokštėmis, galima bus naudotis šiluma už pačią žemiausią kainą. Natūralaus šildymo plokštės – ekologiška (aplinkos neteršianti) šildymo sistema.

V. Kokie dar yra natūralaus šildymo plokščių privalumai?

  • Galima individualiai reguliuoti temperatūrą atskiruose kambariuose atskiru paros metu. Galima papildomai įrengti atskiras šildymo zonas.
  • Natūralaus šildymo plokštes privačiame name galima kombinuoti su krosnelėmis, židiniais, kas yra labai patogu.
  • Plokštes galima naudoti kaip pagrindinę arba kaip papildomą šildymo sistemą bute, name, sodyboje, biure, vonioje, priepirtyje ir pan.

Biure su pakabinama „Armstrong“ tipo lubų sistema šildymo plokštės gali būti sumontuotos vietoje vieno ar dviejų esamų apdailinių modulių. Tai labai paprasta.

Straipsnio šaltinis www.statybajums.lt

Dalintis

Parašykite komentarą