Atsinaujink ir sutaupyk: parama neefektyvių biokuro katilų keitimui į šilumos siurblius

Atsinaujink ir sutaupyk: parama neefektyvių biokuro katilų keitimui į šilumos siurblius

Ar naudojate seną ir neefektyvų biokuro katilą savo namų šildymui? Jei taip, tuomet turite puikią progą jį pakeisti į šiuolaikišką ir aplinkai nekenksmingą šilumos siurblį, bei dargi gauti finansinę paramą iš valstybės!

Kas yra ši parama?

Lietuvos energetikos agentūra (LEA), siekdama mažinti oro taršą ir didinti energijos vartojimo efektyvumą, skiria paramą gyventojams, keičiant neefektyvius biokurą naudojančius katilus į šilumos siurblius. Ši parama gali padengti iki 50% šilumos siurblio įsigijimo ir montavimo išlaidų.

Pirmo etapo kvietimai teikti paraiškas buvo paskelbti 2023 m. spalio 5 d. Šio etapo kompensacijoms rezervuota 20,15 milijonų eurų lėšų.

Bendrai parama neefektyvių biokuro katilų keitimui per 6 metų laikotarpį (iki 2029 III ketv.) sudarys 112,4 mln. EUR Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Kvietimai teikti paraiškas bus skelbiami etapais. Planuojama juos skelbti kasmet nuo 2023 m. iki 2026 m., o projektų įgyvendinimas truks iki 2029 m.

Kas gali kreiptis dėl paramos?

Paramą gali gauti Lietuvos gyventojai (namų ūkiai) nuosavybės teise valdantys nekilnojamo turto objektą – individualų (vienbutį / dvibutį) arba sodo namą, neprijungtą prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos.

Kokie katilai gali būti keičiami? 

  • neefektyviai biomasę (MALKOS, GRANULĖS, PJUVENŲ BRIKETAI ir t. t.) naudojantis katilas – šilumos gamybos įrenginys, tiekiantis šilumą į vandens pagrindu veikiančią būsto šildymo sistemą, kad vienoje arba keliose uždarose erdvėse būtų pasiektas ir išlaikomas reikiamas patalpos temperatūros lygis;
  • iškastinį kurą (ANGLYS, DUJOS, DURPĖS ir t. t.) šilumos gamybai naudojantis šilumos gamybos įrenginys – šilumos gamybai iškastinį kurą naudojantis įrenginys, tiekiantis šilumą į vandens pagrindu veikiančią būsto šildymo sistemą, kad vienoje arba keliose uždarose erdvėse būtų pasiektas ir išlaikomas reikiamas patalpos temperatūros lygis. 

Kokiems įrenginiams taikoma kompensacija?

  • Kompensaciją (dotaciją) galima gauti tik įrengus naujus ir nenaudotus šilumos gamybos įrenginius: 5 klasės biokuro katilą ar šilumos siurblius žemė–vanduo, vanduo–vanduo ir oras–vanduo. Visas PANASONIC šilumos siurblių oras – vanduo formas šioms registracijoms turime ir padėsime rekomendacijomis įrangos parinkimo klausimais, bei atsakysime į Jus dominančius klausimus tiek apie įrangą, atitinkančią programos reikalavimus, tiek apie programos reikalavimus ir praktinius žingsnius, įgalinančius pasinaudoti programa.

Kaip gauti paramą?

Norėdami gauti paramą, turite pateikti paraišką Lietuvos energetikos agentūrai (LEA). Paraiškos formą ir išsamią informaciją apie paramos sąlygas rasite LEA interneto svetainėje: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/.

Kokie yra šilumos siurblių privalumai?

Šilumos siurbliai turi daug privalumų, lyginant su tradiciniais katilais:

  • Efektyvus šildymas: Šilumos siurbliai yra itin efektyvūs ir gali sutaupyti iki 70% energijos sąnaudų šildymui.
  • Aplinkai nekenksmingas: Šilumos siurbliai neišskiria jokių teršalų į aplinką, todėl jie yra draugiški gamtai.
  • Mažiau priežiūros: Šilumos siurbliams nereikia tiek priežiūros, kiek tradiciniams katilams.
  • Patogus valdymas: Šilumos siurblius galima lengvai valdyti termostatu arba išmaniuoju telefonu.

Keisdami seną neefektyvų biokuro katilą į šilumos siurblį ne tik sutaupysite pinigų už šildymą, bet ir prisidėsite prie aplinkos apsaugos. Pasinaudokite valstybės parama ir atsinaujinkite jau šiandien!

Daugiau informacijos:

Dalintis